ارزیابی پوهنحی ها

faryab_admin
دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۲:۵۲
ارزیابی پوهنحٔی ها

نظارت و ارزیابی برنامه‌های علمی یکی از موضوعات مهم و اساسی برای نهادهای تحصیلات عالی دولتی و خصوصی به شمار می‌رود. و همچنان یکی از موارد  مهم در پروسه اعتباردهی نهاد های اکادمیک می باشد. این پروسه به دیپارتمنت هایی که تلاش فراوان مینمایند فرصت خوب را ایجاد نموده و در نتیجه از آنها تقدیر به عمل می آید. از طرف دیگر دیپارتمنت هایی که ضعیف باشند شناسایی گردیده و مورد توجه قرار میگیرند. این ارزیابی برای دیپارتمنت ها یک تعامل مفید بوده تا فعالیت ها و پیشرفت های خویش را به اساس آن مدیریت و تنظیم نمایند. علاوه بر آن تطبیق این ارزیابی زمینه­ی رقابت سالم بین پوهنحی های نهاد های تحصیلی را ایجاد مینماید.  با در نظر داشت اهمیت موضوع، اعضای کمیته­ی ارتقای کیفیت پوهنتون فاریاب در جلسه­ی مورخ 16/11/1401 خویش فیصله نمود تا اسناد فعالیت های علمی و اداری ریاست، مدیریت تدریسی و دیپارتمنت های پوهنحی های هشت گانه این پوهنتون را سر از تاریخ 2 حوت سال جاری ارزیابی نموده نقاط اصلاحی و مشکلات موجود را شناسائی نماید. به همین منظور طبق تقسیم اوقات ترتیب شده، براساس چک لیست های ارسال شده به پوهنحی ها ریاست ها، مدیریت های تدریسی و دیپارتمنت های پوهنحی های پوهنتون فاریاب طی هشت روز از تاریخ 2 الی 10 ماه حوت مورد ارزیابی قرار گرفت. در این ارزیابی به تعداد 8 ریاست پوهنحی، 8 مدیریت تدریسی و 26 آمریت دیپارتمنت ارزیابی گردید که نتایج آن طی محفلی اعلان گردیده به پوهنحی ها ارسال خواهد شد.

در جریان ارزیابی ها مشکلات و نواقص موجود شعبات یاد شده یاداشت گردیده مشوره های لازم ارائه گردید.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۲ - ۱۰:۱۰
Background image

ارزیابی بخش های اداری معاونیت امور محصلان و معاونیت مالی و اداری

طبق فیصله‌ی جلسه‌ی مؤرخ 13 / 6/ 1402 کمیته‌ی ارتقای کیفیت پوهنتون فاریاب؛ یوم شنبه و یکشنبه مؤرخ (18 الی 19) سنبله بخش های اداری معاونیت امور محصلان و معاونیت مالی و اداری توسط اعضای. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۴/۲۵ - ۹:۳۶
Background image

.امضای تفاهم نامه همکاری میان پوهنتون فاریاب و موسسه تحصیلات عالی سمنگان

تفاهم نامه ی همکاری میان پوهنتون فاریاب و موسسه تحصیلات عالی سمنگان به  درخواست موسسه تحصیلات عالی محترم سمنگان جهت همکاری پوهنتون فاریاب در بخش های مختلف به امضا رسید. نشستی که روز پنج. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۴/۶ - ۹:۰
Background image

پیام تبریکی مولوی محمد محق رئیس پوهنتون فاریاب به مناسبت فرا رسیدن عید سعید اضحی !

(حامداً و مصلياً)

وبعد حلول عيد قربان عید ایثار و ،احسان قربت و قربان عيد خليل الرحمن و شکست شیطان را که با نماز و عبادتش با ذکرو ،دعایش با قربانی و صدقات و احسانش بستری برای جاری. . .

BACK TO NEWS